capLeft

capRight

boxTopLeft

LOGO_černá

boxTopRight

Krojovaná dechová hudba z
 Vlkoše u Kyjova

logo_obce

boxBottomLeft

boxBottomRight

facebook-icon
TOPlist

O nás

Pestrou kytici melodií, které určitě upoutají každého,kdo se dovede zaposlouchat do temperamentního projevu muzikantů a zpěváků Vám nabízí Slovácká dechová kapela “Vlkošáci”. Vznikla na jaře roku 1997. Může se tedy zařadit mezi mladší kapely kyjovského regionu. U jejího zrodu stáli bývalí žáci věhlasného kyjovského pedagoga Josefa Frýborta, který drtivou většinu muzikantů naučil nejen hrát, ale i milovat krásu lidové písně. Od samého zrodu se Vlkošáci snaží o to, aby si svým projevem získali vlastní identitu. Krátce po svých prvních narozeninách je výsledkem MC a CD s příznačným názvem typickým pro Vlkoš - “Vlkošské búdečky”.

Vlkošáci vystupují na nejrůznějších kulturních akcích, jakými jsou hody, plesy, estrády, přehlídky a vánoční koncerty. V jejich pořadech se ozývají autentické písničky a hudba provázející lid Slovácka při všech životních událostech, hraje jak starší, tak i zcela nové umělé skladby autorů čerpajících z lidové tradice kraje. Její repertoár vychází především z tvorby známích moravských autorů M. R. Procházky, Z. Gurského, J. Konečného, A. Žváčka, M. Kolstrunka mladšího a dalších.

Dobrá muzika a líbivý repertoár ji učinil známou nejen na kyjovsku, ale i v celé České republice. Za jeden z významných úspěchů považují Vlkošáci vítězství v soutěži dechových hudeb v Mikulově - “O zlatý hrozen Jižní Moravy” v roce 1998.

Zaposloucháte-li se do nádherných melodií, které se srdcem na dlani Vlkošáci přinášejí, přidáte pohárek jiskrného vína, neujde Vám jistě při poslechu, že právě Vám jsou tyto písničky věnovány.

footerCapLeft

[Úvod] [O nás] [Obsazení] [Diskografie] [Fotogalerie] [Akce] [Kontakt]

footerCapRight